Застосування ортофосфатів,карбонатів,силікатів

 30 березня 2022 рік. Дистанційне навчання.

1.Конференція

2.ЦІКАВА ТЕОРІЯ

 Солі — найпоширеніші в природі речовини. Вони є в морських, океанічних, мінеральних і ґрунтових водах, ґрунтах, гірських породах і мінералах. Входять до складу живих організмів та організму людини.

Найпоширеніші групи солей та їхні мінерали: хлориди, карбонати, силікати, сульфати, нітрати, ортофосфати.

Карбонати в природі трапляються як мінерали мармур, вапняк, крейда, доломіт (зрощені кристали кальцій та магній карбонатів). Цинк і ферум карбонати є складниками гельмею й сидериту відповідно.

Силікати в природі трапляються у формі слюди, горючих сланців, глини. Слюда — це група мінералів шаруватої будови, з яких найпоширеніші — мусковіт, біотит, флогопіт, лепідоліт.

Ортофосфати в природі трапляються в складі фосфоритів та апатитів.


Коротко (натисніть тут)

3.відео













4. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.Переглянути лабораторні досліди: №7"Виявлення у розчинах силікат-іонів" і №8 "Виявлення у розчинах ортофосфат-іонів". свої спостереження запишіть у зошит.



Опрацювати теоретичний матеріал з блогу і виконати завдання для самоконтролю у зошит.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

  • 1. Наведіть приклади груп солей, найбільш поширених у природі.
  • 2. Глина містить у своєму складі алюміній оксид з масовою часткою 25 %. Обчисліть масу алюміній оксиду, що можна виділити з глини масою 500 кг.
  • 3. На амоній сульфат масою 13,2 г подіяли надлишком калій гідроксиду. Обчисліть масу солі й об'єм газу (н. у.), що утворилися внаслідок реакції. Назвіть сіль і газ.
  • 4. Натрій силікат масою 61 г піддали дії хлоридної кислоти, що містить HCl масою 39 г. Обчисліть маси утворених продуктів. Назвіть продукти реакції.
  • 5. Кальцій карбонат кількістю речовини 0,4 моль прореагував із силіцій(IV) оксидом кількістю речовини 5 моль. Обчисліть масу й об'єм (н. у.) утворених продуктів реакції. Назвіть речовини, що утворилися.